جراحی زیبایی در شیراز

جراحی زیبایی شیراز

آشنایی با عمل های جراحی زیبایی

عمل جراحی زیبایی به عمل هایی گفته می شود که برای ترمیم آسیب ها ، تغییر و یا زیباسازی بخش ظاهری اندام ها یا چهره فرد انجام می شود . امروزه فعالیت های زیادی از جمله بوتاکس ، جوان سازی پوست ، رفع چین و چروک پوست صورت و غیره در جهت زیباسازی انجام می شوند اما همه این فعالیت ها جزء جراحی زیبایی بشمار نمی آیند . برخی عمل های جراحی برای تغییر شکل و فرم ظاهری سینه بانوان انجام می شوند که شامل ماموپلاستی برای کوچک کردن سایز سینه ها ، ماستوپکسی یا لیفت سینه ها و عمل پروتز سینه برای افزایش سایز و فرم بهتر سینه ها می شود .

البته در این بین به عمل جراحی ژینکوماستی نیز می توان اشاره کرد که برای درمان بزرگی سینه در آقایان انجام می شود .

برخی عمل های زیبایی به منظور کوچک کردن شکم و یا درمان افتادگی شکم مخصوصا بعد از زایمان و یا بعد از دوره های کاهش وزن انجام می شود که ابدومینوپلاستی نام دارد .

از دیگر عمل های زیبایی که برای درمان افتادگی بازوها بر اثر افزایش سن یا وزن زیاد انجام می شود می توان به براکیوپلاستی اشاره کرد . از آنجایی که بازوها نقش مهمی در زیبایی به خصوص در لباس های مجلسی خانم ها دارند ، با کمک این عمل بافت های چربی اضافی و شل شده در قسمت زیرین بازو برداشته شده تا بازوها فرم و ظرافت زنانه خود را مجدداً به دست آورند .

گاهی برای کم کردن چربی قسمت های مختلف بدن نیازی به عمل جراحی باز یا عمل با جراحت زیاد نمی باشد و تنها با چند سوراخ کوچک در نواحی مورد نظر می توان با روش های لیپوماتیک و لیپوست چربی های اضافی را تخلیه کرد . از این نوع عمل ها برای تخلیه چربی اضافی در ناحیه شکم ، پهلوها ، ران ها ، بازوها و غبغب استفاده می شود .

در ناحیه صورت یکی از مهمترین اندام ها که در زیبایی نقش به سزایی دارد ، چشم می باشد . عمل جراحی بلفاروپلاستی عملی است که برای درمان افتادگی پلک بالا انجام شده و نتایج خیره کننده ای در زیبایی چشم و چهره دارد .

جراحی پلاستیک شیراز

مقاله های کوتاه

آشنایی با عمل جراحی پروتز سینه

آشنایی با عمل جراحی لیفت سینه

آشنایی با عمل جراحی ماموپلاستی

آشنایی با عمل جراحی باز شکم

آشنایی با عمل جراحی لیفت بازو

آشنایی با عمل لیپوماتیک و لیپوست