ابدومینوپلاستی در شیراز

ابدومینوپلاستی در شیراز

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم

افرادی با شکم های بزرگ و برآمده که دارای توده چربی زیاد و کهنه ای در ناحیه شکم هستند هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر سلامت جسمی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند . علاوه بر این در فعالیت های فیزیکی روزمره نیز با مشکلات زیادی روبرو می شوند .

ابدومینوپلاستی نوعی جراحی باز در ناحیه شکم است که در آن بخش زیرین شکم را برش داده و بخش عمده ای از توده چربی برداشته می شود . سپس پوست های اضافی و ترک خورده نیز برداشته شده و پوست سالم کشیده می شود تا شکمی تخت و سفت به دست آید .

بزرگی و بد فرمی شکم در افراد علت های مختلفی دارد . ژنتیک ، پرخوری مفرط ، اختلالات هورمونی ، زایمان و کم تحرکی می توانند باعث ایجاد شکمی بزرگ و برآمده شوند . مضاف بر اینها افزایش و کاهش مداوم وزن و زایمان باعث ایجاد شل شدگی پوست و ترک خوردن آن می شود که با هیچ راهی به جز این جراحی قابل درمان نخواهد بود.

اضافه وزن و تجمع چربی به خصوص در ناحیه شکم ، مشکلات زیادی در سلامت فرد ایجاد می کند . مشکلاتی نظیر فشار خون بالا ، دیابت ، بیماری های مرتبط با قلب و عروق و بیماری های تنفسی نمونه هایی از اینهاست . علاوه بر اینها ، مشکلات روحی و روانی مانند عدم اعتماد بنفس و حس بد نسبت به ظاهر و اندام خود به خصوص در خانم ها از جمله مشکلاتی است که از این حیث برای افراد ایجاد می شود .

لذا جدای از مساله زیبایی و ظاهر ، کم کردن حجم چربی به خصوص در ناحیه شکم تاثیر مثبت و قابل توجهی در سلامت جسمی و روانی افراد دارد .

بارداری و ابدومینوپلاستی

انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی مانعی برای بارداری بعد از آن ایجاد نمی کند . این جراحی برای خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند هیچ مشکلی ایجاد نمی کند . از آنجایی بهبودی کامل بعد از این عمل ممکن است چند ماه زمان ببرد ، توصیه می شود که بارداری حداقل یکسال بعد از این عمل انجام شود .

مطالب مرتبط با ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک و لیپوست شکم