ماموپلاستی در شیراز

ماموپلاستی در شیراز

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

عمل جراحی ماموپلاستی نوعی عمل ترمیمی-زیبایی است که با برداشتن بخشی از چربی ها ، بافت غدد و پوست پستان ، سایز سینه ها را کاهش می دهند . برای نتایج بهتر ممکن است این عمل همراه با عمل زیبایی ماستوپکسی انجام شود .

این عمل برای خانم هایی مناسب است که دارای سینه های بزرگی هستند و می خواهند برخی مشکلات مربوط به آن را حل کنند . بزرگ بودن سایز سینه در بانوان نسبت به کل سایز بدن و قد و وزن فرد سنجیده می شود . مشکل سایز بیش از اندازه سینه ها در بانوان ممکن است ارثی بوده و یا ممکن است بر اثر زایمان ، شیردهی و یا افزایش سن و وزن ایجاد شود . البته اختلالات هورمونی نیز ممکن است باعث افزایش بیش از حد سایز و تغییر نامطلوب فرم سینه ها شود .

در خانم هایی که وزن سینه ها زیاد باشد ، عمل جراحی ماموپلاستی می تواند باعث کاهش درد در قسمت پشت ، گردن و شانه شود . همچنین ممکن است باعث افزایش توانایی فرد در فعالیت های ورزشی و جسمانی شود .

شیردهی بعد از ماموپلاستی

در عمل جراحی ماموپلاستی با تغییر در پوست و بافت بیرونی پستان و حذف بافت غیر ضروری داخلی ، سایز سینه کم می شود و آسیبی به غده های تولید شیر و مجرای شیردهی نمی رسد . اما گاهی در مورد عمل های خاص ، ممکن است جراح این عمل جراحی را به بعد از دوران بارداری و شیردهی موکول نماید اما در اغلب موارد مشکل خاصی در شیردهی بوجود نخواهد آمد .

مطالب مرتبط با ماموپلاستی

افزایش سایز سینه با پروتز

لیفت سینه ها در بانوان